Nevhodné nádoby

Ty informace se objevují všude na internetu, dokonce to řeší i přední představitelé nejen našeho státu, ale i Evropské unie. Všichni z nás víme, že je oceán zahlcený přemírou jednorázových plastů a že je to velice nevhodné pro život, který se tam nachází a obecně je to nevhodné pro planetu. Určitě mnoho z nás vidělo zastrkaná brčka do želvích očí, pytlíky, ve kterých jsou zamotané mořské rybičky a v tomto výčtu bychom mohli dále a dále pokračovat. Určitou alternativou je ale jedlé nádobí.

174_banner-1364x1024-kombinace-02

Nahraďte jednorázové jedlými
Možná jste o tom už někde slyšeli nebo četli, my vás ale rádi zasvětíme do problematiky celé situace. Jistě, dnes máme náhradu jednorázových plastů, které byly dříve hojně používány například ve výdejních okéncích nebo i my sami jsme je používali při rodinných sešlostech nebo oslavách. Dnes už doba ale nabízí jiné možnosti, navíc je tento druh jednorázových obalů už částečně zakázán – pokud tedy teď vynecháme dobu koronaviru, která bohužel dala těmto obalům zase trochu prostoru. Na běžné užívání ale můžeme využít jednorázové obaly papírové anebo dokonce jedlé talíře a příbory, už jste o tom slyšeli?

159_rrrzg

Lahůdka po použití

Tak, teď si představte, že přijdou víkendové dny a vy na ně máte přichystat rodinnou sešlost. Nebo třeba pomáháte kamarádce se svatbou! Co jí něčím ozvláštnit? Udělat jí neobyčejnou? Nemusí to být zajímavé pro dospělé hosty, ale pro ty dětské určitě ano. Naservírujete jim skvělé jídlo, sladkosti, dezerty, zmrzliny, a poté jim můžete říct: „Tak a teď po sobě nemusíte nádobí uklízet, můžete ho sníst stejně jako jídlo, které jste jím jedli.“ Asi vám nebudou věřit. Ale hned máte zajímavost – jedlé nádobí výhodné sady– na světě a je to navíc výhodné i pro vás – nebudete muset nic náročně uklízet, mýt nebo sklízet a vyhazovat.