ACROBATSHOW 2012

 

XVI. Acrobatshow - XII. Memoriál Martina Stáhalíka, 15. - 16.9.2012 letiště Příbram - Dlouhá Lhota

16.9. v 10:00 h Acrobatshow - PROGRAM

15.9. v 18:00 h - Setkání mistrů letecké akrobacie -  koncert pod širým nebem - ZDE


Acrobatshow Facebook

VIDEOZÁZNAM Z MINULÝCH ROČNÍKŮ

 

PartneřiVideozáznam Acrobatshow - Memoriál Martina Stáhalíka

2010

 

Program letošního ročníku

!!!!!!  AKCE ZRUŠENA !!!!!!

Vzhledem ke krajně nepřiznivé předpovědi počasí, podle které se očekává v neděli 18.9. v příbramském regionu celodenní déšť, rušíme XV. Acrobatshow - XI. Memoriál Martina Stáhalíka .

Omlouváme se za nepříjemnosti, které mohou v důsledku tohoto rozhodnutí vzniknout .


Program Acrobatshow 2011 - Memoriálu Martina Stáhalíka 18. září 2011 od 11:00 hod. do 16:00 hod.


Komponovaný program Acrobatshow je jedinečnou přehlídkou mistrů světové akrobacie ve všech jejích odvětvích. Acrobatshow rozvíjí tradici Leteckých dnů Příbram-Dlouhá Lhota, které organizujeme od roku 1 997 a Memoriálu Martina Stáhalíka věnovaného památce jednoho z nejlepších leteckých akrobatů světa, který zahynul při tréninkovém letu 9. března 2001 v Holandsku.

 


Místo konání : Letiště Příbram - Dlouhá Lhota

Kdy: 18.9.2011

 


Program Acrobatshow 2011

Acrobatshow

Letecká akrobacie

Display pilot AČR kpt. Michal Daněk na JAS 39 Gripen

Display pilot AČR npor. Ivo Kadoš na L 159 ALCA

Mistr republiky Jan Rozlivka  na unlimited speciálu Suchoj SU31
Mistr republiky Petr Kopfstein na unlimited speciálu Extra 300 SEL

Přemysl Vávra na kluzáku Swift
Blue Sky Team - mistři ČR v akrobacii na padácích RW4

Sky Service Team - mistři ČR v paraswoopingu

Letecký cirku Martina Kindernaye

 

 

 

 

 

Aero - Buggati

!!! ZÁVOD !!!


LETADLO VERSUS AUTOMOBIL


SOPWITH CAMEL VERSUS BUGGATI 35


SUCHOJ SU31VERSUS FERRARI F400F1

 

Letecké skupiny

Skupina letounů Zenair, Skupina letounů CTSW a Dynamic, Skupinový aerovlek  Twin Astir 6103, VSO 10 Vosa, VT 116 Orlík, LG 425 Šohaj

 

Ostatní letecký program

ATR 42, Piper Meridian, Pilatus RPC 12, An2, L410, Z126, Z226, Z326, Z526, Z43, Z142, Z143, Cirrus, CTSW, Dynamic, Samba, VT 116 Orlík, LG 425 Šohaj, VSO 10, paraswooping, seskoky parašutistů

 

Statická ukázka letecké techniky

Piper Saratoga, L200 Morava, Lambada, Fox, Sluka atd.


!!!!  PŘEKVAPENÍ   DOPRAVNÍ LETOUN ATR 72 !!!!ATR 72


 


Atrakce pro diváky                              Acrobatshow


Vyhlídkové lety

Výstava automobilů

Stánkov ý prodej občerstvení

Prodej leteckých filmů, modelů a literatury


Atrakce pro děti

Horolezecká stěna

Skákací hrad

Kolotoče a další pouťové atrakce

 

 

Ceny

Dospělý ( od 15 let a výše)                                200,- Kč

Děti 6 -15 let 50,- Kč, do šesti let zdarma

Parkování                                                          50,-

Základní školy v okolí letiště obdrží zdarma 500 volných žákovských vstupenek

 

Vstupenky je možné zakoupit ZDE

Vyhlídkové a akrobatické lety, tandemové seskoky, dálkové lety větroněm a další letecké zážitky je možno objednat ZDE

 

Přílety návštěvníků

Letouny návštěvníků Acrobatshow jsou 18.9. osvobozeny od přistávacích a parkovacích poplatků.

Přílety 18.9. jsou možné do 0830 UTC, odlety po 1400 UTC. Parkování letounů podle pokynů dispečera AFIS.

Piloti jsou povinni zajistit své letouny proti protiprávním činům.

Navigační informace pro přílety najdete ZDE.

NOTAM pro den 18.9. 2010 najdete ZDE

 

Piloti přilétajících letadel jsou povinni důsledně dodržovat tvar letištního okruhu a vyvarovat se přeletů nad obcemi v okolí LKPM.

Martin Stáhalík

 

 

 

Martin Stáhalík se narodil 4.6. 1962 v Českých Budějovicích. Na kluzácích začal létat v roce 1979, na motorových letounech v roce 1985, akrobacii od roku 1988.

V roce 1991 se stal členem reprezentačního týmu. Čtyřikrát byl mistrem republiky v letecké akrobacii, v roce 1995 se stal absolutním mistrem světa kategorie Advanced na stroji Z-50. Martin Stáhalík

V témže roce byl třetí na mistrovství světa kategorie Unlimited a o rok později získal třetí místo na mistrovství Evropy v akrobacii kluzáků.

Stal se tak vedle Rusa Viktora Čmala jediným pilotem na světě, který dokázal na významných soutěžích získat medaile ve všech kategoriích letecké akrobacie.

V roce 1999 byl poprvé zařazen do skupiny dvanácti nejlepších pilotů světa, kteří se účastní prestižních závodů Worl Grand Prix FAI of Aviation. Získal 8. místo na Grand Prix Japonska a 5. na GP Číny. V roce 2000 byl 5. na GP Japonska.

 

Martin Stáhalík byl zaměstnán jako profesionální instruktor letecké akrobacie v Leteckém akrobatickém centru Aeroklubu ČR v Moravské Třebové.

Od roku 1999 byl členem výboru Aeroklubu České republiky. Celkem nalétal téměř 2000 hodin v motorových letounech a 300 hodin na kluzácích.

 


Martin Stáhalík

Martin Stáhalík zahynul v pátek 9. března 2001 nedaleko holandského letiště Teuque při letecké nehodě během cvičného letu ve doumístném akrobatickém letounu JAK 52 pilotovaném holandským pilotem, který při nehodě také zemřel.

 

Zpráva o smrti Martina Stáhalíka zasáhla kromě jeho nejbližších a přátel také řadu známých osobností, které s ním okusily pocity leteckého akrobata v kokpitu doumístného letounu.

 

 

 

 


Herečka Bára Munzarová:
"Je hrozné, že už s ním nikdy nepoletím, že nezažiju ten úžasný pocit bez jakéhokoliv strachu, protože Martin byl pilot, se kterým jsem se nebála ani při těch nejkrkolomnějších kouscích. Ale daleko hroznější je, že už s ním nikdy nebudu mluvit, protože byl zároveň úžasný člověk."

 

Ministr průmyslu Miroslav Grégr, který absolvoval se Stáhalíkem akrobatickou sestavu během leteckého dne na Dlouhé Lhotě v roce 1999:                                                                                                                                                                   Martin Stáhalík
"Je mi to moc líto nejen proto, že to byl dobrý člověk, ale také proto, že let s ním patřil k největším zážitkům mého života. Velice jsem si ho vážil i za to, že svým uměním dělal ohromnou propagaci naší zemi a také našemu průmyslu, protože řady svých úspěchů dosáhl na českých akrobatických letounech."

Bývalý československý reprezentant v letecké akrobacii, předseda Aeroklubu ČR, Jiří Kobrle:"Viděl jsem Martina létat v Japonsku nebo v Číně před statisícovým publikem a bylo moc krásné sledovat nadšení těch davů. Kdyby Martinovi bylo dopřáno ještě trochu času, určitě by nakonec byl úplně nejlepší na světě. Jsem z toho nešťastný."

Herec Václav Vydra:
"Co vám na to mám říct. Zažil jsem s Martinem pár minut, na které nikdy nezapomenu. Snad se s ním jednou potkám v tom nekonečném prostoru, ve kterém se tak neuvěřitelně pohyboval a orientoval."

Alena Zárybnická, televizní "rosnička" a sama aktivní pilotka větroňů:
"Já nevím, co mám říct. Miloval akrobacii a hrozně moc v tomhle tvrdém sportu dokázal. Říkával, že pravda je jenom to, čemu věříš. Je na nás, abychom to teď taky dokázali brát takhle."

Soustrast s úmrtím Martina Stáhalíka vyjádřil prezident republiky Václav Havel v telegramu předsedovi Aeroklubu ČR slovy:
Vážený pane předsedo,
se smutkem jsem přijal zprávu o tragické smrti dlouholetého vynikajícího reprezentanta naší země v letecké akrobacii, mistra světa Martina Stáhalíka. Odchod člověka, který proslavil Českou republiku v oboru, jenž je zrcadlem nejen sportovní, ale i technické úrovně společnosti, je velkou ztrátou pro Aeroklub České republiky, pro sportovní a leteckou veřejnost a především pro jeho nejbližší.
Přijměte a tlumočte prosím všem, kdo Martina Stáhalíka milovali, obdivovali a následovali, mou hlubokou soustrast.Martin Stáhalík

Zaútočí rakovina ve Tvé rodině? - dotazník

Načtení dotazníku může pár vteřin trvat.

Agentura J.L.M., spol. s.r.o.

Založena 1998, mediální a produkční agentura

Organizujeme osvětové a vzdělávací programy se společensky závažnou tématikou, poskytujeme kompletní PR služby zejména v oblasti energetiky, zdravotnictví, zdravého životního stylu a výživy, rovných práv a příležitostí.

Kromě této hlavní činnosti organizujeme veřejné akce a

volnočasové aktivity v oblasti leteckých sportů, produkujeme a

vydáváme dokumentární filmy a tiskoviny.

6 zaměstnanců, 30 stálých externích spolupracovníků

 

 

 

 
 

Zážitky v oblacích

Hvězdy světové akrobacie

 

Jurgis Kairys

Nejlepší světový showpilot současnosti. Vítěz seriálu World Grand Prix FAI v letech 1999-2000.

Jako první a dosud jediný pilot na světě předvádí na vrtulovém letadle prvek "kobra", proslavil se podlétnutím mostů v Vilnjusu, které v přímém přenosu viděly milióny diváků na celém světě.

Narodil se 6.5. 1952 v sibiřském Krasnojarsku, žije v hlavním městě Litvy Vilnjusu. Původním povoláním letecký inženýr, která se podílel na vzniku letounů SU26, SU29 a SU31. Nyní profesionální letecký akrobat. Je ženatý a má dvě děti.

Jurgis na Dlouhé Lhotě - skromný, příjemný, dokonalý profesionál


Viktor Čmal

Profesionální letecký akrobat a zkušební pilot slavné ruské letecké továrny Suchoj, považovaný v současnosti za nejvšestrannějšího pilota na světě.

Absolutní mistr světa kategorie Unlimited z roku 1996, mistr světa v kategorii družstev z roku 1995, od roku 1998 pravidelný účastník World Grand Prix FAI. V první sérii WGP obsadil celkově třetí místo, ve druhé (1999-2000) byl celkově druhý.

Společně s Martinem Stáhalíkem jediní dva piloti na světě, kteří dokázali získat medaile ve všech kategoriích letecké akrobacie (kluzáky, Advanced, Unlimited).

Narodil se 13.10. 1960 na Ukrajině, žije v Moskvě, je ženatý a má dvě děti. Jeho koníčky jsou tenis a vaření.

Viktor byl první, kdo slíbil, že přijede uctít Martinovu památku


Světlana Kapanina

Nejlepší současná letecká akrobatka světa.

Mistryně světa z let 1996, 1998 a 2001, jediná žena mezi pravidelnými účastníky WGP. Mezi ženami je dnes zcela bez konkurence a skvěle si vede i v soupeření s muži - v roce 1998 obsadila ve společné klasifikaci mistrovství světa kategorie Unlimited 3. místo.

Je vyhledávanou účastnicí leteckých show - nejen pro svůj osobní půvab, ale především pro krásu jejího létání - na letošním mistrovství světa obsadila ve volné sestavě, která se létá především "na krásu", druhé místo za Klausem Schrodtem.

Narodila se 28.12. 1968 v Kazachstánu, žije v ruském městě Kurgan. Závodně se zabývala gymnastikou a akrobacií na trampolíně, nyní je profesionální leteckou akrobatkou a zkušební pilotkou.

Světlana - vždy dokonale nalíčená, vždy s úsměvem a vždy úchvatná na obloze


Dušan Šamko

Nejlepší slovenský letecký akrobat současnosti.

Několikanásobný mistr Slovenska, vicemistr světa v kategorii Advanced z roku 1995 na mistrovství světa v Kapském Městě, kde se stal absolutním mistrem světa Martin Stáhalík. Létá na ruském stroji SU31M, který je považován za nejlepší současné akrobatické letadlo na světě.

Narodil s v roce 1961, je profesionálním pilotem u společnosti Aeroservis Košice, dosud nalétal přes 3800 hodin na 19 typech letounů. Je ženatý a má dvě dcery.

Dušan - na Dlouhé Lhotě ukázal, že v exhibici je stejně dobrý jako ti nejlepší

 


Petr Biskup je po Bezákovi, Tučkovi, Jirmusovi a Stáhalíkovi pátým Čechcem s titulem absolutního mistra světa v letecké akrobacii. Získal jej v roce 1999 na MS kategorie advanced v Mnichově Hradišti s letounem Zlin Z50.

Petr se narodil 12.9. 1959 v letecké rodině. Jeho děda létal v československém vojenském letectvu před druhou světovou válkou na Šmolíku Š16, táta byl pilotem legendárních Il 10 vyráběných v československé licenci jako Avia B33. Petr je svobodný a pracuje v Aeru Vodochody. Létat začal v roce 1977 a kromě titulu mistra světa si nejvíc cení bronzové medaile ze soutěže družstev na mistrovství světa kategorie unlimited v roce 1995. Je pověstný tím, že létá vždy nadoraz  a ani při exhibicích  nic neošidí, včetně tlačených figur s velkým negativním přetížením.


 

Uli "Cobra" Dembinski je dlouholetým členem reprezentačního družstva Německa a mistrem Německa kategorie advanced z roku 1997. Narodil se 15.4. 1959, vzděláním je inženýr informačních a počítačových systémů. Létat začal v roce 1973 na větroni Ka7 a od té doby má v zápisníku letů více než 70 typů letadel a téměř 3500 letových hodin, z toho 350 akrobatických. Jeho Jak55 je ruský akrobatický speciál s motorem o výkonu 360koní, s maximální rychlostí 450 km/hod, úhlovou rychlostí až 330 stupňů za sekundu a přetížením od +9 do - 6 g.


Petr Dufek je od roku 1998 nepřetržitě mistrem republiky v akrobacii na trampolíně. Narodil se 8.3. 1978, skákat začal v šesti letech a hodlá v tom pokračovat co nejdéle. Studuje poslední ročník Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze a je členem TJ Petřiny. Za nejobtížnější skok pokládá trojné salto vpřed s vrutem, ale na Dlouhé Lhotě je určitě předvede.


Mirek Hanžl zvaný Strejc je mistrem světa ve flatlandu za rok 2003. Flatland je něco mezi krasojízdou a breakdance na kole. Mirek se této disciplíně začal věnovat poměrně pozdě - až v roce 1996, ale rychle se dostal mezi světovou špičku. V letošní sezóně jezdí na na míru vyrobeném kole vlastní konstrukce. Pracuje jako správce počítačových sítí, takže není divu, že počítače jsou kromě kola jeho jediným koníčkem.

 


Mirek Lisý, destinásobný mistr republiky a bronzový medailista z mistrovsství Evropy v motocyklovém trialu, se narodil 9.8. 1969. Je ženatý, má dceru a syna a pracuje jako distributor motorových olejů Repsol. Od roku 1996 se ale stále více věnuje práci motocyklového kaskadéra a showmana. Vrcholem jeho exhibice je výjezd na tři a půl metru vysokou kolmou stěnu a skok přes 16 ležících dobrovolníků.


Petr Kuchař, mnohonásobný mistr republiky v motokrosu a suprekrosu, bývalý úspěšný účastník světové motokrosové Grand Prix, jeden z nejlepších současných světových jezdců v motokrosovém freestylu. Předvádí na motorce vysoko nad zemí neuvěřitelné kousky, mezi nimi i vůbec nejtěžší - salto i s motorkou - na který si na světě troufne jen pár jezdců. Je také vyhledávaným filmovým kaskadérem. Narodil se na Silvestra roku 1971,  je podruhé ženatý a má jednu dceru. Kromě všech extrémních sportů jsou jeho koníčkem lyžování a hokej.


Petr Hnětkovský (51) je profesionální hasič, ale už 25
let se věnuje automobilovému kaskadérství, v současné době vede nejlepší
českou skupinu auto-moto kaskadérů. Sotva se najde film natočený v posledních deseti letech na území ČR, ve kterém by divoké kousky na motorkách nebo v autech předváděl někdo jiný.  Hvězdou skupiny je Tereza Kavanová (22), která s absolutní důvěrou v umění svých partnerů tu visí na podvozku auta jedoucího po dvou kolech, tu brousí svou přilbou asfalt, když se "veze" jako spolujezdkyně na motocyklu..

SABAT U OCELOVÉHO PTÁKA

 

Sabat U ocelového ptákaJak název napovídá*, jde o pravidlený sobotní slet létajících strojů všeho druhu, který se od dubna do října koná každou druhou sobotu v měsíci na letišti Příbram-Dlouhá Lhota.

Pro účastníky sletu jsou připraveny letecké soutěže o ceny, příjemné prostředí leteckého klubu U ocelového ptáka, jídelní lístek s nabídkou domácí kuchyně za sympatické ceny a další program. Na našem Sabatu si ale můžete za speciální ceny pro letce – držitele jakéholiv pilotního průkazu vyzkoušet i letecké aktivity, které jste třeba ještě nezažili na vlastní kůži. A když se Vám u nás bude líbit, proč si neobjednat také nocleh nebo něco z naší nabídky pro relaxaci a ušetřit tak za přistávací poplatky.

 

Takže neváhejte, naťukejte do GPS
N494312 E140601
a Vzhůru na sabat!

* Sabat, hebrejsky - sobota, slet (zpravidla čarodějnic)


Letecké soutěže

Všichni účastníci Sabatu u ocelového ptáka se mohou zúčastnit těchto soutěží

 

Přesnost přistání

– přistává se přímo z letištního okruhu při příletu na sabat. Úkolem je dotknout se země podvozkovými koly přesně na přistávacím pásu, který je vytyčen na okraji dráhy v používání. Soutěžící ohlásí dispečerovi AFIS při zařazení do okruhu úmysl přistávat na přesnost slovy "přistání na přesnost". Soutěž probíhá v době od 1000 do 1500 místního času. Ceny úspěšným pilotům se předávají v leteckém klubu U ocelového ptáka vždy v 1600 místního času.

 

Nejdelší přelet

– cenu získává pilot, který přiletěl na Sabat bez mezipřistání z nejvzdálenějšího letiště vzletu. Soutěžící se do soutěže přihlásí po přistání vyplněním formuláře, který je k dispozici v leteckém klubu U ocelového ptáka. Soutěž probíhá v době od 1000 do 1500 místního času. Cena vítězi se předává tamtéž v 1600 místního času.

 

Největší skupina

– cenu získávají piloti letadel, která přiletí na Sabat v největší formaci. Formací se přitom rozumí skupina letadel, jejíž přílet ohlásí vedoucí skupiny před příletem do zóny AFIS a jejíž jednotlivé letouny přistanou s časovým rozestupem maximálně 3 minut mezi jednotlivými stroji. Vedoucí skupiny může podle aktuální provozní situace požádat dispečera AFIS o povolení průletu skupiny nad letištěm.Soutěž probíhá v době od 1000 do 1500 místního času. Ceny pilotům největší skupiny se předávají v leteckém klubu U ocelového ptáka vždy v 1600 místního času.

 

Nejhezčí letadlo

– cenu získává pilot letadla, které získá nejvíce hlasů všech účastníků Sabatu. Soutěžní formulář je k dispozici v leteckém klubu U ocelového ptáka. Cena vítězi se předává tamtéž v 1600 místního času.

 

Grilparáda

Kromě nabídky z jídelního lístku klubu U ocelového ptáka si účastníci každého Sabatu můžou pochutnat na grilované krkovičce, kuřatech, klobásách, rybách i zelenině

 

Jídelní lístek

výběr a rezervace jídel ZDE

 

Program

zde si stáhněte aktuální program Sabatu

 

Letecké aktivity
-     let v nejstarším letounu Z126 Trener na světě*
-     termický let v kluzáku L13 Blaník*
-     přelet v kluzáku L13 Blaník na 100km trati*
-     akrobatický let v letounu...*
-     samostatný seskok padákem**
-     tandemový seskok padákem z výšky 4000 metrů
-     let na laně v podvěsu vrtulníku
-     let v balónu***
-     více o aktivitách ZDE

 

* pro držitele příslušného pilotního oprávnění let z pilotního sedadla v doprovodu pilota-instruktora, pro ostatní let na pasažérském sedadle
** pro držitele příslušného parašutistického oprávnění
*** koná se pouze při naplnění jednoho balónového koše – 3-4 pasažéři, o čemž dostanete zprávu nejpozději v pátek do 1200 před Sabatem

 

Ubytování

na základě této objednávky noclehu nebude při příletu požadován přistávací poplatek pro letoun poznávací značky, kterou vyplníte v objednávkovém formuláři do rubriky Komentář k objednávce.
Po potvrzení objednávky a termínu Vám bude odeslána zálohová faktura – viz platební podmínky
Možnosti ubytování - ZDE

Romský (?) hlavolam

Besedy o problematice soužití romské menšiny z většinovou populací.

 


Cíl

Působit na mladé lidi, kteří ještě nemají vytvořené, resp. příliš zakořeněné myšlenkové stereotypy v této oblasti a u nichž je velká naděje, že se je otevřenou diskusí podaří inspirovat k vlastnímu hodnocení problému a k vytváření racionálních postojů. Předložit mladým lidem účinnou formou osobního kontaktu objektivní informace prezentované kompetentními a důvěryhodnými lidmi. Prostřednictvím mladých lidí působit v jejich rodinách.

Forma

besedy se žáky/němi 7. – 9. ročníků základních a studenty a studentkami středních škol. Besedy vedou lektoři a lektorky – lidé, kteří se problematikou soužití majority s Romy dlouhodobě zabývají. Součástí besedy je výklad provázený vizuální prezentací s interaktivními prvky, s texty, grafy, tabulkami, fotografiemi, ilustracemi, a diskuse. Obsah besedy je jednotný pro všechny lektory/rky. Besedy se konají v rámci školní výuky. Jedna beseda trvá dvě vyučovací hodiny. Součástí besed je distribuce tištěných informačních a propagačních materiálů určených pro rodinné příslušníky účastníků

Východiska

V řadě lokalit ČR zesiluje sociální a etnické napětí mezi majoritní společností a menšinovou (romskou) komunitou. Do ulic se stále častěji vydávají i lidé, kteří nemají nic společného s extremisty či   nacionalisty, ale vadí jim atmosféra v místě jejich bydliště, mají strach a jsou nespokojeni s neschopností státu řešit jejich situaci. Problém, který je z velké části sociální, je jako etnický zneužíván k podněcování nenávisti. Dětem a mládeži se nedostává relevantních a nestranných informací o tom, jaké jsou příčiny konfliktů a jaké jsou možné způsoby jejich řešení. Předsudky rodičů se přenášejí na další generaci, čímž se upevňují.

Jak objednat

Besedy  jsou školám poskytovány bezplatně, pro ostatní zájemce za smluvní cenu kryjící náklady na jejich realizaci. O besedy je ve školách velký zájem, proto je třeba je objednávat v určitém časovém předstihu - nejlépe 1 až 2 měsíce předem. Zde můžete napsat svůj požadavek – název a adresu školy (organizace), požadovaný termín, čas zahájení besedy, počet besed (zpravidla organizujeme v jednom dnu dvě besedy na jedné škole), jméno a spojení na kontaktní osobu ve škole. Obratem se s Vámi spojíme.

 

 

 

Aktuální nabídka na firemní akci

 

Aktuální nabídka na firemní akci 15.-16.9.2012 , XVI. ACROBATSHOW - XII. MEMORIÁL MARTINA STÁHALÍKA, první Setkání mistrů letecké akrobacie, letiště Příbram - Dlouhá Lhota


 

NDkxYzVjY